Trend rôznych svadobných štýlov sa začína udomácňovať aj na Slovensku a mnohé nevesty sa nimi nechávajú minimálne inšpirovať. Aké sú teda základné svadobné štýly?

  1. ELEGANTNÁ SVADBA

Takáto svadba sa nesie v jemných farebných tónoch, ktoré nepôsobia prvoplánovo, ale len podčiarkujú celkovú slávnostnú atmosféru. Kvetiny a aranžmány sú jednoduché, no zároveň luxusné. V doplnkoch prevláda kombinácia s kovmi (najmä zlato a striebro), čo dodáva punc vznešenosti. V súčasnosti je trendy aj tzv. rose gold farba, ktorá v kombinácii s bielou pôsobí priam princeznovsky.

Pre koho je vhodná? Pre sebavedomú nevestu, ktorá presne vie, čo chce.

  1. VIDIECKA (RUSTIKÁLNA) SVADBA

Tento štýl svadby sa spája so všetkým, čo pripomína dedinské prostredie plné vôní a symbolov vidieka. Z materiálov dominujú prírodné (prútie, kmene stromov, drevo, kameň), ktoré sú kombinované s jednoduchými, až obyčajnými kvietkami. Jedinečnosť sa dosahuje ich originálnou kombináciou a umiestnením.

Pre koho je vhodná? Pre nevestu, ktorá je rada prirodzená a bezprostredná.

  1. MODERNÁ SVADBA

V takýchto prípadoch je výzdoba ponímaná skutočne originálne – exotické kvety a dekorácie, luxusné aranžmány. Z materiálov a doplnkov prevládajú čisté línie skla a kovu, neraz kombinované s hranatými tvarmi a zrkadlovými efektmi.

Pre koho je vhodná? Pre nevestu, ktorá žije dynamicky a naplno a nebojí sa výziev.

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. PRÍRODNÁ SVADBA

Charakteristickou črtou výzdoby sú jemné farby kombinované so zemitými tónmi. V tých sa vyberajú najmä prírodné materiály, ako je drevo, juta, vrecovina či ľan a plátno. Z kvetov prevládajú jednoduché, v prípade možnosti lúčne, sezóne a lokálne druhy.

Pre koho je vhodná? Pre nevestu, ktorá je úzko spätá s prírodou.

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. ZÁHRADNÁ SVADBA

Tá sa môže niesť vo vidieckom, luxusnom i prírodnom duchu. Najdôležitejším aspektom je dokonalé miesto, ktoré podčiarkne celkovú atmosféru a charakter svadby. Nesmú chýbať svetielka, zaujímavé farebné kombinácie a stany.

Pre koho je vhodná? Pre uvoľnenú nevestu, ktorej nevadí, ak sa jej zašpinia šaty.

  1. MIŠ-MAŠ

Nenašli ste sa ani v jednom type? Alebo túžite po kombinácii viacerých prvkov? Výborne! Nebojíte sa osobitostí a individuálneho prístupu. Ak teda túžite po svadbe, ktorá v sebe nesie prvky tohto i tamtoho, patríte do tejto kategórie.

Pre koho je vhodná? Pre odvážnu nevestu, ktorá chce, aby jej svadba bola jedinečná.

 

To, ako chcete zladiť celkové fluidum vašej svadby, závisí vo veľkej miere od vašej osobnosti. Ak ste obaja cestovatelia, športovci či vášniví ochrancovia prírody, dovoľte, aby sa tieto jedinečné črty odzrkadlili v celkovom ladení a priebehu vášho veľkého dňa. Ide predsa o to, aby to bola vaša svadba, a teda aby niesla pečať individuálnosti.

Ja som napríklad vedela, že určite chcem na svadbe mať vo výzdobe niečo osobné. Nakoniec som sa rozhodla pre naše fotografie z detstva, ktoré boli skombinované so štupľami a vínovými fľašami, keďže máme k vinárstvu blízko. Nechýbalo ani niekoľko osobných informácií o nás, ktoré boli rozmiestnené kade-tade po sále, a tak sa aj tí, ktorí nechceli tancovať, nenudili.

Preto sa nebojte a zakomponujte do výzdoby a celého priebehu dňa to, čo máte radi. Nie je totiž nič krajšie, ako keď vám pri odchode hostia povedia, že na takej svadbe ešte neboli. A ak vám chýbajú nápady alebo neviete, ako si s niečím poradiť, s dôverou sa obráťte na profesionálov. Napríklad aj na nás. ☺

S láskou

vaše autorky. 😉