Oči sú nielen bránou do duše, ale odrážajú aj náš životný štýl, spánkovú depriváciu a to, ako sa o ne staráme! Nielen z oftalmologického, ale aj kozmetického hľadiska.

Ja som očné krémy začala používať niečo po 20. narodeninách, v časoch, keď som čaro okolo kozmetických blogov ešte len začínala spoznávať. Nuž a tam písali, že po dvadsiatke je najvyšší čas. A tak som sa do toho pustila!

Vyskúšala som klasiku od Nivey, nejaké krémy od Alverde, časom som sa dostala až k Trevarnu, lebo som chcela vedieť, či porazí moju milovanú Dulciu. A viete čo? Na ňu nemá nikto! A hoci je recenzií na ich očné krémy pomerne dosť, neodpustím si jednu ani ja. A prečo? Aby ste prestali váhať a krémiky určite vyskúšali! Dulcia je značka prírodnej slovenskej kozmetiky (ak by ste to, náhodou, ešte nevedeli) a stoja za ňou veľmi milé žienky, ktoré vám na ich stránkach (www.dulcia.sk) ochotne odpovedia na akúkoľvek otázku. Vyznajú sa vo svojom remesle na 1* a sú neskutočne ochotné. Takže ak váhate, šup šup im napísať, aby ste mohli mať radosť z ich produktov čo najskôr. 🙂

 

Očný krém s kofeínom

Tento krém majú šikovné dievčence v ponuke už pomerne dlhšiu dobu – azda aj od začiatku svojho fungovania. Ja som ho kupovala ešte v tej plechovej dózičke. Nedávno ho však (spolu s ostatnými produktmi) obliekli do nového šatu. Mne sa balenie s pumpičkou veľmi páči, je hygienické a oveľa, oveľa presnejšie. Takto nehrozí, že naberiete produktu priveľa. Pumpička krásne dávkuje, dá sa stlačiť do polovice aj do tretiny, takže je úplne pod vašou kontrolou.

Krém vonia krásne po káve, čo ma párkrát naviedlo aj na denné použitie. Jediný ,,kameň úrazu” bol v tom, že pre jeho olejovitú konzistenciu na ňom horšie držal makeup. Tak som to vyriešila druhým krémom. 🙂

No a účinky? Hoci je primárne pre staršiu pleť, robí dobre aj tej mojej (pred tridsiatkou). Krásne ju zvláčni, hydratuje a ráno… Ráno mám pocit, že mi netreba korektor. 😀 Dobre, to trochu preháňam, lebo vždy je čo upravovať. Ale určite sú kruhy jemnejšie a očné okolie je krásne vyživené. Takže za približne 12 eur mám doma poklad, ktorý si budem kupovať asi navždy (prosím, prosím, vyrábajte ho stále!). Super je, že Dulcia sa dostáva aj do kamenných bioobchodíkov, takže ak nechcete objednávať cez internet, poobzerajte sa u vás, či ich sortiment nezbadáte.

 

Očný krém sedmokráska

Toto je mladší parťák kofeínového krásavca. Krémik je určený na deň, má veľmi jemnú vôňu (takú prírodnú) a krémovitejšiu konzistenciu než krém s kofeínom. Očné okolie perfektne hydratuje a krásne sa znáša s akýmkoľvek makeupom či korektorom. Ja si už deň bez týchto dvoch pomocníkov neviem predstaviť.

Okrem toho, že hydratuje, bojuje proti začervenaniu a nehrozí, že by ste mali očné okolie suché či podráždené.

 

Ten olejček, čo mám na prostredníku, je práve kofeínový krém. Keď ho vytlačíte z pumpičky, tak je pár sekúnd krémový a potom sa začne takto roztápať. No a na prsteníku je denný krém so sedmokráskou. Ten je hutnejší, no napriek tomu mu to neuberá na kvalitách, práve naopak. Na deň je táto konzistencia ako stvorená.

Krémy (nielen očné, mala som už aj pleťové – jedna báseň) odporúčam všetkými dvadsiatimi! Určite sa pozrite na ich oficiálnu stránku.

 

P.S.  Vyskúšali ste od nich už niečo aj vy?

Janka