Takmer každá z nás má obľúbenú farbu (alebo farby) a ich rôzne kombinácie. Ako sa teda popasovať s ich výberom tak, aby ste boli spokojná nielen vy, ale aj váš drahý, svadobní rodičia (najmä mamy) a svadobný hostia? Nuž, úloha je to ozaj neľahká, niekedy aj nevďačná, no so správnym prístupom sa dá všetko zvládnuť

Ja som mala jasno od začiatku. Milujem ružovú, a tak som vedela, že v náš veľký deň táto farba určite chýbať nemôže. Snívala som o tom, ako celú miestnosť zahalím do bielo-ružovo-cyklaménového obláčika z tylu a saténu. Odmalička.

Keď som však uvidela obrovskú sálu obloženú drevom s brokátovými tmavobordovými závesmi a oponou, vedela som, že máme problém. Možnosti boli dve – buď zainvestujeme, a to poriadne, aby som si splnila sen, alebo urobíme kompromis(y), a tak budeme šťastní všetci. A verte či nie, nakoniec sme tam tú ružovú zapasovali tak, že to ešte aj ladilo.

Čo vám teda, milé nevesty, poradím za Dokonalý deň? Tu je pár tipov, ktoré sa môžu vždy hodiť.

 

1. TO, ČO MILUJETE

Ak máte obľúbenú farbu (a váš vyvolený s ňou ak nie súhlasí, tak ju aspoň toleruje), nechajte sa viesť hlasom svojho srdca (aj keď je to klišé). Či už ide o bielu, kráľovsky modrú, hnedú alebo ružovú, vždy je spôsob, ako to do výzdoby a celkového rázu svadby zakomponovať. A niet nad šťastnú nevestu, však?

 

2. HRAJTE SA S ODTIEŇMI

To, že nie je modrá ako modrá, nevidia len muži (česť výnimkám). Každá farba ponúka hneď niekoľko odtieňov, stačí si len dobre vybrať. Či sa rozhodnete nakombinovať kontrastné alebo príbuzné odtiene, je len na vás, no vždy dbajte na to, aby výzdoba ako celok nielen lahodila oku (najmä vášmu), ale aby neprebila celú svadbu a nezatienila mladý pár.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. TRI A DOSŤ!

Samozrejme, aj toto je veľmi individuálne, pretože jarná či letná svadba, a napokon aj jesenná, môže doslova hýriť farbami. V takom prípade je však dôležité, aby z toho nebol cirkus. Preto je dobré v hlavnej časti výzdoby (prestieranie, mašle na stoličkách, výzdoba hlavného stola, baldachýny) boli dodržané tri farby. Zvyšok môžete oživiť najmä kvietkami, ktoré dodajú každej svadbe osobitný ráz.

 

4. MLADOMANŽELIA NA PRVOM MIESTE

Vždy sa nájdu dobre i ,,dobre“ mienené rady ohľadom svadobných príprav (a to nielen k výzdobe). Nezabúdajte však na vás dvoch a hľadajte také farby (a nielen tie), ktoré vyhovujú najmä vám, nie ostatným. Na druhej strane, nútiť družičky do šiat vo farbe, ktorú nenávidia, nie je práve najlepší nápad…

 

5. KAŠLITE NA TRENDY

Je farbou roka mentolová, no vy ju neznášate? Chcete červeno-zlatú výzdobu na júlovej svadbe, no magazíny odporúčajú pastelky? Páči sa vám čierna čipka na strieborných obrusoch? Ak ste o tom presvedčené, choďte do toho. A keď si nebudete isté, opýtajte sa niekoho, kto vám povie pravdu tak, aby vás nerozplakal.

 

6. NECHAJTE SI PORADIŤ

Dnes je na trhu neskutočné množstvo agentúr, ktoré vám ochotne pomôžu s výberom farieb a farebných kombinácií, pričom nebudú trvať na tom, aby vám výzdobu robili oni. Takže ak sa na to cítite, DIY svadba je naozaj super. Ak vás však tlačí čas, prípravy vás až tak neberú (aj keď sa to možno bojíte priznať), alebo si jednoducho neveríte, obráťte sa na niekoho. A ako si vybrať agentúru? Nielen podľa referencií, ale aj sympatií. Ako by ste mohli spolupracovať s niekým, kto sa vám nepáči? A ak by vás náhodou presviedčali o niečom, s čím nie ste stotožnená, utekajte…