Dočkali ste sa. 🙂 Po týždni sme späť s pokračovaním našich tipov pri výbere svadobných šiat. Už viete, koho si so sebou zoberiete, kto vám najlepšie poradí a hlavne, ako by ste sa chceli v šatách cítiť?

Nedajte sa zmanipulovať

Aj keď to neslúži nikomu ku cti, niektoré salóny majú tendenciu nahovárať budúce nevesty na šaty či doplnky, s ktorými dámy nie sú stotožnené. Ak sa vám raz niečo nepozdáva alebo nepáči, dajte to slušne, no jasne najavo. Pretože ak vám niekto tvrdí, že šaty sa kvôli čipke skrátiť nedajú, a tak si máte zohnať vysoké podpätky, je čas odpochodovať najkratšou cestou preč.

Takisto pozor na kamarátky alebo kohokoľvek, s kým vyberáte šaty. Dôležité je to, ako sa cítite a či sa páčite sama sebe.

 

S kým mám ísť vyberať svadobné šaty?

Záleží len na vás, či chcete šaty vyberať osamote, alebo s niekým. Všetko má svoje pre a proti. My odporúčame, aby ste poprosili o pomoc osobu, s ktorou si dobre rozumiete, ktorej dôverujete a o ktorej viete, že vám povie pravdu tak, že vás nerozčúli alebo nerozplače. Takže či požiadate sestru, kamarátku alebo maminu, je len a len na vás. Je dobré si vopred ujasniť, čo od nej očakávate – či chcete skutočne jej pomoc a názor, alebo len ,,parťáčku“, ktorá vám bude pritakávať na všetko a bezmedzne vás obdivovať.

Ak pôjdete sama, pomoc a radu vám ochotne poskytnú v salóne. Tu vám tiež môže pomôcť intuícia a to, ako sa cítite, prípadne či je vám obsluha sympatická.

 

Ako sa v nich cítim?

Toto je najdôležitejší bod. Ak sa vám šaty páčia (alebo nepáčia), je to ten najspoľahlivejší znak, či si ich vybrať. Pripadáte si krásna? Cítite sa pohodlne? Máte pocit, že šaty sa s vami zžili a že ich vlastne ani necítite? Vyhovujú ročnému obdobiu sobáša (lebo dlhé čipkované rukávy v horúcom auguste nebudú ľahký oriešok)? Gratulujeme! Našli ste tie pravé.

A ešte pár tipov na záver:

  • Ak už máte vybraté topánky, vezmite si ich so sebou. Ak nie, vyberte si také, ktorých výška podpätku je pre vás príjemná a prijateľná.

  • Spravte si zo skúšania príjemný zážitok, no popíjanie šampanského odložte na neskôr – keď sa budete na všetkom chichúňať, nebude to príjemné nielen obsluhe, ale následne ani vám.
  • Oblečte si vhodnú spodnú bielizeň. Nielen, že sa budete cítiť príjemne, ale aj váš postoj bude sebavedomejší.
  • Určite myslite na hygienu a dobrý deodorant. A ak je teplejšie počasie, rátajte s tým, že sa skutočne zapotíte, preto majte pri sebe aspoň vlhčené obrúsky, ktorými sa osviežite.
  • Skúste si už premyslieť približný účes, prípadne sa poraďte s personálom. Lebo ak chcete mať rozpustené vlasy, no šaty budú od krku posiate perličkami či korálikmi, s veľkou pravdepodobnosťou sa vám budú vlasy do nich zamotávať.
  • Použite taký makeup, ktorý sa minimálne otiera, aby ste nemuseli ostať zahanbená, keď pri skúšaní náhodou zafarbíte šaty.
  • Myslite na to, že aj obsluha v salóne je niekoľkohodinovým skúšaním šiat vyčerpaná, a tak netrvajte na skúšaní si šiat len tak ,,zo srandy“ či šiat, o ktorých (z rôznych dôvodov) viete, že si ich určite nevyberiete.
  • Je ideálne, ak si v jednom salóne vyberiete aj závoj, slnečník či kabelku, no nie je to podmienkou.
  • Nenechávajte si výber šiat na poslednú chvíľu – môžu byť rezervované či v procese opráv, a tak by ste mali minimálne 6 – 7 mesiacov pred termínom svadby začať s výberom, aby ste sa vyhli stresovým situáciám.

 

Pevne veríme, že dokonalé šaty nájdete čo najskôr. ☺ A čo s doplnkami? Aj o nich si na našom blogu čoskoro prečítate článok.

S láskou

vaše autorky.